גל אלברמן - המנהל המקצועי

סמל אישי של משתמש
DelPiero
שחקן העונה
יצירת קשר:

Re: גל אלברמן - המנהל המקצועי

שליחה על ידי DelPiero »

בכר עשה מה שצריך בשביל להצליח. אם היו צעירים בשלים אצלו לשחק אני בטוח שהיה נותן להם.

אל תשכחו שחלייאלי משחק נטו בגלל ההצלחה באירופה של הנבחרת הצעירה בקיץ. זה יצר הייפ סביבו וגם צעירים אחרים נכנסו פנימה בעקבות זה. זה הכל מקרי ולא מתוכנן..

צריך לזכור שהמועדון התרכז שנים בלכוון את הנוער בלזכות בתארים ולא בהכרח בלהכין שחקנים לבוגרת
תמונה

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
סמל אישי של משתמש
Liberman
מנהל הבורד

שליחה על ידי Liberman »

DelPiero כתב: 16 דצמבר 2023, 13:11 בכר עשה מה שצריך בשביל להצליח. אם היו צעירים בשלים אצלו לשחק אני בטוח שהיה נותן להם.

אל תשכחו שחלייאלי משחק נטו בגלל ההצלחה באירופה של הנבחרת הצעירה בקיץ. זה יצר הייפ סביבו וגם צעירים אחרים נכנסו פנימה בעקבות זה. זה הכל מקרי ולא מתוכנן..

צריך לזכור שהמועדון התרכז שנים בלכוון את הנוער בלזכות בתארים ולא בהכרח בלהכין שחקנים לבוגרת
מסכים
ובנוסף צריך לזכור שבכר היה זה שקידם את אבו פאני שחזר מחדרה.
וגם, להוציא את חליאלי, בוא נגיד את האמת - את מי כבר אפשר לשלב?
שיבלי וחגג לא בשלים להיות שחקני הרכב.
פושעי דילן לדין
סמל אישי של משתמש
hezildo
מכונת תארים

שליחה על ידי hezildo »

שיבלי וחג'ג' צריכים לצאת להשאלה, הם לא בהחלט לא בשלים להרכב הפותח אצלנו.
אליפות עם כוכבית 2.0

לא היה כדבר הזה!
ברק.י
מכונת תארים

שליחה על ידי ברק.י »

חושב שלחגג יש מקום בסגל כשחקן משלים. הוא מקבל דקות, נראה בסדר בכמה עמדות ויכול לעשות את קפיצת המדרגה אצלנו (הוא כבר בן 21). גם אצל בכר היו בסגל שחקנים כמו מאור לוי ורז מאיר. מה שכן, אי אפשר לזרוק אותו למים העמוקים וצריך לשלב אותו נכון.

שיבלי וסוף לא רואים דקות וזה לרעתם. עדיף שייצאו להשאלה ולא יבזבזו זמן במקום שכרגע מעבר לרמתם.

כמו בקיץ, גם עכשיו אני בדעה שצריכים לבחור 2-3 צעירים ולשלב אותם כבסיס לשנים הבאות. כיוף, חג׳ג׳, סוף, שיבלי, חלאיילי, ג׳אבר ושוראנוב זה יותר מדי בשביל לתת מקום לכולם ולקבל קבוצת צמרת יציבה.
Hulk
שחקן העונה

שליחה על ידי Hulk »

שיבלי צריך לצאת להשאלה, סוף לדעתי יאבד כל כיווון בהשאלות, וצריך להתחיל לשלב אותו לאט לאט ולצבור ביטחון מחדש.
חלאילי, כיוף שחקני הרכב טובים, חגג צריך להיות שחקן רוטציה, כנל פיינגולד.
ברק.י
מכונת תארים

שליחה על ידי ברק.י »

Hulk כתב: 16 דצמבר 2023, 18:52 שיבלי צריך לצאת להשאלה, סוף לדעתי יאבד כל כיווון בהשאלות, וצריך להתחיל לשלב אותו לאט לאט ולצבור ביטחון מחדש.
חלאילי, כיוף שחקני הרכב טובים, חגג צריך להיות שחקן רוטציה, כנל פיינגולד.
העניין עם סוף הוא שהוא האחרון ברוטציה והוא כבר בן 21-22. אין טעם להשאיר אותו אם אין כוונה לשלב אותו ברצינות.

לגבי פיינגולד, אני לא בטוח. צריכים לראות אותו עוד מול בוגרים. כרגע הסיבה שיש לו מקום זה הפציעות והנפילה עם שימיץ, אבל זו הצדקה זמנית לשילוב שלו. יכול מאד להיות שנגלה בינואר שאין מנוס אלא להביא בלם ימין חדש.
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

שליחה על ידי KevinDurant »

סוף ושיבלי בקושי מגרדים דקות שאנחנו עם חצי סגל והרבה היעדרויות ובלי קשר הם עדיין לא ברמה
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

בעיני אחת הבעיות זה חוסר האיזון גם בכמות הצעירים, אבל גם באופן השילוב.
חג'ג' שיחק כבר כמגן שמאלי ברביעיית הגנה, ככנף שמאל בשלושה בלמים, בחמישי הוא שיחק ככנף ימין בשלישיית בלמים, ושיחק כמובן כקשר בצד שמאל.
זה מטורף.

גם סוף, היה כנף ימין בשלושה בלמים, כנף שמאל בשלישיית בלמים, וכנף בצד ימין, וגם כנף בצד שמאל.

אי אפשר באמת להתקדם ככה.

ברור שזה נובע מחוסר איזון בסגל. ועדיין זה פוגע בהם.

שיבלי מלכתחילה היה חייב לצאת. זה היה ברור מה שיקרה איתו. לא היה טעם להשאיר אותו. והאמת שדגו נותן לו דקות ללא סיבה אמיתית. רק על סמך זה שיש לו היכרות איתו מהנוער. עד עכשיו הוא נראה ממש לא ברמה. חייב להיות מושאל בינואר. חייב.

סוף לעומתו לדעתי שווה הרבה יותר דקות. מה גם שצריך לזכור שהעונה הזאת היא סוג של עונת שיקום אחרי הפציעה הקשה, אז ברור שהוא ייעשה את זה פה ולא במקום אחר. מה גם ששוב, זה שחקן שהיה כבר במקומות כמו נוער של רומא, או בליגה איטלקית בספציה, הוא לא צריך לשחק עכשיו בהפועל פ"ת.
לדעתי עוד נראה ממנו לא מעט. בעיקר אם ייתנו לו לשחק איפה שהוא הכי טוב. כנף שמאל שנכנס עם הרגל החזקה לימין.
ושוב, דגו לדעתי לא נותן לו מספיק קרדיט בניגוד לחג'ג' שוויזינגר שאימן אותו בעפולה שנה שעברה, שדוחף אותו מאוד (מידיעה), וגם אימן את כיוף בשנה שעברה, וכמובן שיבלי חלאיילי ופיינגולד שדגו מכיר מהנוער, ככה שסוף נופל פה בין הכיסאות ביחס לצעירים אחרים.

לגבי חג'ג', בכל פעם שהוא נתקל בשמירה קצת פיזית, הוא לא קיים. מה שמורוזוב עשה לו שבוע שעבר היה מעט מביך אפילו.
אני לא חושב שיכול לצאת ממנו שחקן מוביל. במקסימום סותם חורים. אני הייתי חושב לבנות אותו יותר כשחקן הגנה מאשר שחקן התקפה. מזכיר תהליך שעבר רז מאיר בזמנו.

לצעוק צעירים בלי תוכנית שילוב, ובלי יכולת שילוב לא רק שזה פוגע בקבוצה, זה יכול גם לפגוע בהם.
סמל אישי של משתמש
DelPiero
שחקן העונה
יצירת קשר:

שליחה על ידי DelPiero »

קני סייף אה ?

גאון כדורגל אתה באמת
תמונה

ToniKroos
מחוזר באירופה

שליחה על ידי ToniKroos »

מה
עשית
סמל אישי של משתמש
Apoc
יו״ר הבורד

שליחה על ידי Apoc »

כנראה שהחליט שחלון אחד זה לא מספיק לו בשביל להרוס לגמרי את כל מה שהיה פה אז פרס את זה על שניים
סמל אישי של משתמש
DelPiero
שחקן העונה
יצירת קשר:

שליחה על ידי DelPiero »

הוא צהוב הוא צהוב הוא צהוב
הוא צהוב הוא צהוב
ה-ו-א צ-ה-ו-ב :)
תמונה

סמל אישי של משתמש
Liberman
מנהל הבורד

שליחה על ידי Liberman »

נראה שפועל בפאניקה כי הפקיר את הקבוצה בקיץ והשאיר אותה בלי שחקנים.
פנה לסייף, קינדה ונראה כי גם הציע לנטע לחזור.

כדאי שייחשב מסלול מחדש, הוא חייב בלם במקום שימיץ, קשר אמצע אחד לפחות במקום שואו, למכור את פיירו ולהביא חלוץ במקומו ושחקן התקפה נוסף לכנפיים, וכמו כן מגן שמאל לרוטציה.

יש לו מזל שכיוף שוער סביר אחרת הכאב ראש שלו היה גדול יותר.

קטונתי מלבקר את סייף או קינדה לא ראיתי אותם מספיק ולא יודע מה בדיוק העמדה שלהם.
פושעי דילן לדין
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

שליחה על ידי Shocking4U »

שימיץ till I die
תמונה
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

שימיץ' זאת בכלל הזייה שחשבו עליו בכלל כמועמד, כל מי שמכיר את הליגה איטלקית אמר שהוא יהיה כישלון
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

2 זרים על הספסל, שחקן רכש אחד בהרכב (רפאלוב)

קיץ שהוא כישלון מהדהד של איש אחד
תמונה
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

אחרי קיץ בלהות שהוא העביר אותנו מגיעה לו מילה טובה שעוד לא התחיל החלון וכבר יש שחקן 1 חתום ועוד 2 בדרך
סמל אישי של משתמש
Apoc
יו״ר הבורד

שליחה על ידי Apoc »

כובע קש כתב: 27 דצמבר 2023, 11:49 אחרי קיץ בלהות שהוא העביר אותנו מגיעה לו מילה טובה שעוד לא התחיל החלון וכבר יש שחקן 1 חתום ועוד 2 בדרך
בוא נחכה, שלא נסיים את החלון כולו רק עם קני סייף ואיזה רועי גורדנה כלשהו
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

Apoc כתב: 27 דצמבר 2023, 11:51
כובע קש כתב: 27 דצמבר 2023, 11:49 אחרי קיץ בלהות שהוא העביר אותנו מגיעה לו מילה טובה שעוד לא התחיל החלון וכבר יש שחקן 1 חתום ועוד 2 בדרך
בוא נחכה, שלא נסיים את החלון כולו רק עם קני סייף ואיזה רועי גורדנה כלשהו
אני מדבר בעיקר על ההתנהלות, נראה שהוא הבין את הטעיות שהוא עשה בקיץ ועובדים מהר לתקן.
זה לא מובן מאליו
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

אני חושב שאתם קצת מגזימים. ואני אסביר.
הרכש הישראלי בקיץ הגיע בשלב מאוד מוקדם. שוראנוב הגיע כשהעונה בקושי הסתיימה, 23 במאי, קנדיל חתם ב-14 ליוני, רפאלוב חתם ב-15 ביוני,
הבעיה לא הייתה העיתוי עם הישראליים.
הבעיה הייתה העיכוב עם הזר באמצע, ועיכובים אחרים כמו למשל כל הנושא של סבע שהשפיע גם הוא על בניית הסגל. סבע חתם ב-17 ביולי על החוזה. ולעניין הזה לא היה קשר לאלברמן.
אחרי זה ברגע שהודיעו על סונדגרן כישראלי, שימיץ' היה די סגור פה. ובמקרה שלו זה לא הייתה בעיה של מתי, אלא מי.
כך שהטעויות הקריטיות שלו הקיץ היו בחירת זרים רעה, ובכך שלא הביא מספיק תחליפים לעזיבות (מה שהוא מנסה לעשות עכשיו בינואר). אם מיהירות או מכל סיבה אחרת.

ולכן, העבודה המהירה עכשיו היא חשובה וטובה. ויש משמעות גדולה לכך ששחקנים מגיעים מוקדם, ומתאמנים עם הקבוצה, עוד הרבה לפני שהחלון נפתח ב10.1 ומאז הם יכולים לשחק.
בטח שחקנים חופשיים שאין סיבה לחכות איתם כמו קינדה או סייף.
אבל שוב, העניין של התזמון בישראלים לא הייתה הבעיה הקיץ.
ברק.י
מכונת תארים

שליחה על ידי ברק.י »

רק מכבי כתב: 27 דצמבר 2023, 13:27 אני חושב שאתם קצת מגזימים. ואני אסביר.
הרכש הישראלי בקיץ הגיע בשלב מאוד מוקדם. שוראנוב הגיע כשהעונה בקושי הסתיימה, 23 במאי, קנדיל חתם ב-14 ליוני, רפאלוב חתם ב-15 ביוני,
הבעיה הייתה העיכוב עם הזר באמצע, ועיכובים אחרים כמו למשל כל הנושא של סבע שהשפיע גם הוא על בניית הסגל. סבע חתם ב-17 ביולי על החוזה. ולעניין הזה לא היה קשר לאלברמן.
אחרי זה ברגע שהודיעו על סונדגרן כישראלי, שימיץ' היה די סגור פה. ובמקרה שלו זה לא הייתה בעיה של מתי, אלא מי.
כך שהטעויות הקריטיות שלו הקיץ היו בחירת זרים רעה, ובכך שלא הביא מספיק תחליפים לעזיבות (מה שהוא מנסה לעשות עכשיו בינואר). אם מיהירות או מכל סיבה אחרת.

ולכן, העבודה המהירה עכשיו היא חשובה וטובה. ויש משמעות גדולה לכך ששחקנים מגיעים מוקדם, ומתאמנים עם הקבוצה, עוד הרבה לפני שהחלון נפתח ב10.1 ומאז הם יכולים לשחק.
העיכוב עם הקשר האחורי, הבחירה לרוץ עם יותר מדי צעירים, הבחירה בשימיץ׳ ושואו והפאשלות עם השוערים הביאו להרבה ביקורות מוצדקות כלפיו. הרבה אוהדים גם כעסו על העזיבות ״הקלות״ של שחקנים בכירים (בעיני, לא בצדק). זה לא היה חלון טוב שלו בכלל, אבל החוכמה היא ללמוד מטעויות ולתקן אותן ולפחות כרגע, נראה שהכיוון טוב. כמובן שנשפוט בסוף החלון.

לצד זאת, יש גם דברים טובים שנעשו בקיץ וזה לזכותו. בכנות, בסוף העונה שעברה לא האמנתי שנצליח להאריך חוזרים לכל כך הרבה שחקנים (סבע, חזיזה, סק, קורנו ועוד). זה גם ראוי להערכה כי זה מקום שנפלנו בו במהלך השנים. זה תוצר של למידה ממקרה לביא. גם ההפתעה מצד אצילי הביאה לתיקון מהיר והארכות חוזים ללא סעיפי שחרור או עם כאלו ״שמנים״ יותר.

אני לא יודע איזה חלון נקבל עכשיו ואילו/כמה טעויות אלברמן יעשה בעתיד, אבל הלמידה והנכונות לתקן זה דבר שראוי להערכה ושונה ממה שהתרגלנו אליו לפני שמונה לתפקידו.
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

ברק.י כתב: 27 דצמבר 2023, 13:50

העיכוב עם הקשר האחורי, הבחירה לרוץ עם יותר מדי צעירים, הבחירה בשימיץ׳ ושואו והפאשלות עם השוערים הביאו להרבה ביקורות מוצדקות כלפיו. הרבה אוהדים גם כעסו על העזיבות ״הקלות״ של שחקנים בכירים (בעיני, לא בצדק). זה לא היה חלון טוב שלו בכלל, אבל החוכמה היא ללמוד מטעויות ולתקן אותן ולפחות כרגע, נראה שהכיוון טוב. כמובן שנשפוט בסוף החלון.

לצד זאת, יש גם דברים טובים שנעשו בקיץ וזה לזכותו. בכנות, בסוף העונה שעברה לא האמנתי שנצליח להאריך חוזרים לכל כך הרבה שחקנים (סבע, חזיזה, סק, קורנו ועוד). זה גם ראוי להערכה כי זה מקום שנפלנו בו במהלך השנים. זה תוצר של למידה ממקרה לביא. גם ההפתעה מצד אצילי הביאה לתיקון מהיר והארכות חוזים ללא סעיפי שחרור או עם כאלו ״שמנים״ יותר.

אני לא יודע איזה חלון נקבל עכשיו ואילו/כמה טעויות אלברמן יעשה בעתיד, אבל הלמידה והנכונות לתקן זה דבר שראוי להערכה ושונה ממה שהתרגלנו אליו לפני שמונה לתפקידו.
מסכים עם עיקרי הדברים. כל מה שאמרתי לצנן את ''ההתלהבות'' על כך שמביאים שחקנים מוקדם כי זו בפירוש לא הייתה הבעיה בקיץ. הבעיה הייתה במי הביאו (שואו, שימיץ, ניצן) ובעיקר את מי לא הביאו (מחליף לקורנו, עוד שחקן לאמצע, עוד שחקן כנף). ולכן עניין המהירות שהדברים עובדים מבחינתי זה לא תיקון, כי זה לא היה מקולקל. אלא המשך ישיר שמביאים את הישראלים מוקדם.
המבחן יהיה עד כמה נהיה חזקים ומשודרגים בסיום החלון, מה שלא היינו בקיץ.
ברק.י
מכונת תארים

שליחה על ידי ברק.י »

רק מכבי כתב: 27 דצמבר 2023, 14:00

מסכים עם עיקרי הדברים. כל מה שאמרתי לצנן את ''ההתלהבות'' על כך שמביאים שחקנים מוקדם כי זו בפירוש לא הייתה הבעיה בקיץ. הבעיה הייתה במי הביאו (שואו, שימיץ, ניצן) ובעיקר את מי לא הביאו (מחליף לקורנו, עוד שחקן לאמצע, עוד שחקן כנף). ולכן עניין המהירות שהדברים עובדים מבחינתי זה לא תיקון, כי זה לא היה מקולקל. אלא המשך ישיר שמביאים את הישראלים מוקדם.
עניין המהירות היה קשור לקשר האחורי ולשוער.
אם היו ממהרים לסגור שוער, יתכן שלא היינו נכנסים לסיטואציה של הבאת ניצן. יחד עם זאת, הסיכון שלקחו מובן ויכול שהייתי פועל כמוהם.
אם היו ממהרים לסגור קשר אחורי, גם אם שואו או שחקן ברמתו, יכול להיות שהוא היה משתלב יותר בקלות ומאפשר לנו להתמודד יותר טוב באירופה ובמשחקי הליגה הראשונים.
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

ברק.י כתב: 27 דצמבר 2023, 14:04

אם היו ממהרים לסגור שוער, יתכן שלא היינו נכנסים לסיטואציה של הבאת ניצן. יחד עם זאת, הסיכון שלקחו מובן ויכול שהייתי פועל כמוהם.
אם היו ממהרים לסגור קשר אחורי, גם אם שואו או שחקן ברמתו, יכול להיות שהוא היה משתלב יותר בקלות ומאפשר לנו להתמודד יותר טוב באירופה ובמשחקי הליגה הראשונים.
אי אפשר לסגור את כל הסגל מוקדם. כמעט וזה לא קורה אף פעם. עניין המהירות היה קשור אך ורק לעמדת הקשר האחורי. ולהביא שחקן אחד בזמן מאוחר זה לא אופטימלי, אבל זה סביר.
(זה שהגענו לכך שזה הפך להחתמה כל כך משמעותית, שהקבוצה תלויה בזה, ולא הביאו עוד מישהו לאמצע, זה כבר עניין אחר)
שואו חתם ב-14 באוגוסט שזה מאוחר לכל הדעות (סתם לשם השוואה קיקו של מכבי ת''א חתם ב-2 ספטמבר), ניצן לעומתו חתם ב- 23 ביוני. זה לא זמן מאוחר בחלון. זה ראשית.
(ושוב, אם אני עושה השוואה למכבי ת''א אז מוסקרה השוער שלהם חתם ב-4 לספטמבר - היום האחרון לרישום באירופה).

שנית, המקרה של הקשר האחורי הזר היו עשרות מועמדים, ועשרות שמות. ואתה היית צריך לבחור (ושהם גם יבחרו בך), ופה באמת הוא חיכה, ''הימר'', ונכשל.
במקרה של ניצן מה היה אפשר לעשות? ג'וש הודיע שהוא לא חוזר. זה היה מאוד ברור. ובקסטר היה אופציה הכי טובה מהקיים.
ושוב אני אומר, אין הבדל בין ניצן לג'רפי לשאר השוערים. עם כולם לא היית עובר את יאנג בויז, ואת הפסד הנקודות לפ''ת למשל לא הפסדת בגלל ניצן.
ולכן ברגע שזה לא בקסטר היה עדיף כבר את כיוף, בשביל לפתח אותו (זה מה שקרה, רק שזה בוצע בשלבים דרך ניצן קודם בשער, זה היה קורה גם אם מרציאנו היה מגיע, תראה איך זה קורה כרגע בבאר שבע עם אליאסי, וזה היה קורה גם אם הרוש או ג'רפי היו חותמים פה. כי זה פשוט שוערים לא מספיק טובים).

ובכלל, אתה מערב פה 2 דברים.
אני דיברתי על כך שהישראלים בחלונות האחרונים הגיעו מוקדם, וזה מה שקורה גם עכשיו. אלברמן לא מתמהמה עם הישראלים. זה היה נכון בקיץ, זה נכון גם עכשיו.
(ייאמר לזכותו שהוא פעל מאוד מהר עם שימיץ' מהרגע שדניאל קיבל את האזרחות, אבל במקרה הזה המהירות ממש לא עזרה לנו).

ולכן המהירות בחלון הזה עם הישראלים (ששוב, אלו החתמות הרבה יותר ''קלות'', וגל עשה את זה עד עכשיו טוב) לא מפתיעה אותי, ואין פה איזה שינוי או תיקון.

האם הוא ישפר את העיתוי שלו עם הזרים? נמתין לקיץ. נקווה שהפעם הוא יגיע מוכן.

אם אני שם בצד את עניים המהירות, אלברמן עשה הרבה שטויות וטעויות בקיץ. גם האיחור עם שואו, זה בעיני הטעות היותר קטנה שלו, לפני זה יש לו עוד הרבה טעויות.
נערך לאחרונה על ידי רק מכבי ב 27 דצמבר 2023, 14:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
ברק.י
מכונת תארים

שליחה על ידי ברק.י »

רק מכבי כתב: 27 דצמבר 2023, 14:16

אי אפשר לסגור את כל הסגל מוקדם. כמעט וזה לא קורה אף פעם. עניין המהירות היה קשור אך ורק לעמדת הקשר האחורי. ולהביא שחקן אחד בזמן מאוחר זה לא אופטימלי, אבל זה סביר.
(זה שהגענו לכך שזה הפך להחתמה כל כך משמעותית, שהקבוצה תלויה בזה, ולא הביאו עוד מישהו לאמצע, זה כבר עניין אחר)
שואו חתם ב-14 באוגוסט שזה מאוחר לכל הדעות (סתם לשם השוואה קיקו של מכבי ת''א חתם ב-2 ספטמבר) ניצן קודם כל חתם ב- 23 ביוני. זה לא זמן מאוחר בחלון. זה ראשית.

שנית, המקרה של הקשר האחורי הזר היו עשרות מועמדים, ועשרות שמות. ואתה היית צריך לבחור (ושהם גם יבחרו בך), ופה באמת הוא חיכה, ''הימר'', ונכשל.
במקרה של ניצן מה היה אפשר לעשות? ג'וש הודיע שהוא לא חוזר. זה היה מאוד ברור. ובקסטר היה אופציה הכי טובה מהקיים.
ושוב אני אומר, אין הבדל בין ניצן לג'רפי לשאר השוערים. עם כולם לא היית עובר את יאנג בויז, ואת הפסד הנקודות לפ''ת למשל לא הפסדת בגלל ניצן.
ולכן ברגע שזה לא בקסטר היה עדיף כבר את כיוף, בשביל לפתח אותו (זה מה שקרה, רק שזה בוצע בשלבים דרך ניצן קודם בשער, זה היה קורה גם אם מרציאנו היה מגיע, תראה איך זה קורה כרגע בבאר שבע עם אליאסי, וזה היה קורה גם אם הרוש או ג'רפי היו חותמים פה. כי זה פשוט שוערים לא מספיק טובים).

אני דיברתי על כך שהישראלים בחלונות האחרונים הגיעו מוקדם, וזה מה שקורה גם עכשיו. אלברמן לא מתמהמה עם הישראלים. זה היה נכון בקיץ, זה נכון גם עכשיו.
(ייאמר לזכותו שהוא פעל מאוד מהר עם שימיץ' מהרגע שדניאל קיבל את האזרחות, אבל במקרה הזה המהירות ממש לא עזרה לנו).

ולכן המהירות בחלון הזה עם הישראלים (ששוב, העבודה שם היא הרבה יותר קלה, וגל עשה את זה עד עכשיו טוב) לא מפתיעה אותי, ואין פה איזה שינוי או תיקון.

בגדול, מסכים.

לגבי ההשוואה למכבי ת״א, היא פחות רלוונטית כי הם כאסטרטגיה מחכים לסוף החלון מול הזרים.

לגבי השוער, יש שאמרו שצריך לסגור את משפתי ומשם להתקדם או לחתוך מהר את הסיפור עם ג׳וש ולסגור עם שוער אחר. אני חושב שהרבה שוערים בליגה טובים מניצן, אבל שוב - לא חושב שהייתי פועל אחרת מאלברמן שלקח סיכון.

לגבי התזמון של הזרים, שוראנוב ולסבוי, מבחינת עסקאות רכש, הם בפועל זרים. במובן הזה, ההיערכות המוקדמת עם לסובוי היא חיובית. מסכים איתך שהעיכוב עם הזרים שמדברים עליו, הוא בפועל רק העיכוב עם הרכישה של שואו. זה לא קרה בעוד מקרים (אולי עם אלפונס שהגיע בסוף החלון כי המועדון שכח שצריכים מגן ימני שאפילו ימלא חור זמנית).
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

ברק.י כתב: 27 דצמבר 2023, 14:24
רק מכבי כתב: 27 דצמבר 2023, 14:16

שואו חתם ב-14 באוגוסט שזה מאוחר לכל הדעות (סתם לשם השוואה קיקו של מכבי ת''א חתם ב-2 ספטמבר) ניצן קודם כל חתם ב- 23 ביוני. זה לא זמן מאוחר בחלון. זה ראשית.

ולכן המהירות בחלון הזה עם הישראלים (ששוב, העבודה שם היא הרבה יותר קלה, וגל עשה את זה עד עכשיו טוב) לא מפתיעה אותי, ואין פה איזה שינוי או תיקון.

בגדול, מסכים.

לגבי ההשוואה למכבי ת״א, היא פחות רלוונטית כי הם כאסטרטגיה מחכים לסוף החלון מול הזרים.

לגבי השוער, יש שאמרו שצריך לסגור את משפתי ומשם להתקדם או לחתוך מהר את הסיפור עם ג׳וש ולסגור עם שוער אחר. אני חושב שהרבה שוערים בליגה טובים מניצן, אבל שוב - לא חושב שהייתי פועל אחרת מאלברמן שלקח סיכון.

לגבי התזמון של הזרים, שוראנוב ולסבוי, מבחינת עסקאות רכש, הם בפועל זרים. במובן הזה, ההיערכות המוקדמת עם לסובוי היא חיובית. מסכים איתך שהעיכוב עם הזרים שמדברים עליו, הוא בפועל רק העיכוב עם הרכישה של שואו. זה לא קרה בעוד מקרים (אולי עם אלפונס שהגיע בסוף החלון כי המועדון שכח שצריכים מגן ימני שאפילו ימלא חור זמנית).
לוסבוי ושוראנוב הם לא עסקאות זרים, ואני אסביר. אתה צריך להתייחס לזה כאל ''פול''. יש פול זרים, פול ישראלים, ופול יהודיים שזה תת פול בתוך פול הישראליים.
כמות הזרים המועמדים היא בלתי נגמרת, גם אחרי סינונים רבים, בסוף יש הרבה מועמדים, ואתה נכנס לעולמות של שכר, והצעות אחרות שהם מקבלים, שלא לדבר על לשכנע זר להגיע לישראל (דבר שמתחדד שבעתיים לאור המלחמה) ולכן זו עסקה מורכבת יותר.
בעולם של הישראליים ברור שמכבי חיפה זה אופציה כמעט תמיד ראשונה, ומסתדרים על כסף, וכמובן שאם זה ליגיונר אז הגעגוע הביתה וכו'. ככה שזה משחק הרבה יותר קל.
בגזרה של היהודים, לא מדובר במגוון רחב של שחקנים, זה מאוד מצומצם. זה בד''כ שחקנים שלא היית מחתים אותם אם היו זרים, ובד''כ גם שחקנים שהם לרוב בדרג פחות איכותי מאשר ''לבזבז'' עמדה של זר.
פעמים רבות גם עבורם ישראל זו אופציה נוחה, ולא תמיד הם שחקנים שמשופעים בהצעות. ולכן מבחינתם לשחק בקבוצה גדולה בישראל, שמשחקת באירופה, עם כסף טוב זה מפתה מאוד, ולמעשה הופך את העסקה יותר קלה לביצוע, גם מבחינתך כקבוצה, וגם מבחית השחקן.
כך שהשוק היהודי הרבה יותר דומה במאפיינים שלו לשוק הישראלי. ולכן גם שורא וגם לוסבוי זה עסקאות שאני לוקח אותם להגדרה של רכש ישראלי, ולא זר. שוב, בגלל האופי והמהות.
יש לזה חריגים, למשל אברג'ל שהוא שחקן על. ואם לא היה יהודי, לא היה חושב לבוא לפה בכלל. אבל זה מקרה מאוד מאוד חריג.

לגבי מכבי ת''א, היו שנים שזה היה ככה (הרבה בגלל הפייר פליי), העונה ספציפית הם חיכו כי הגיע מאמן יחסית בשלב מאוחר, ואמר מה הוא רוצה. הוא ביקש שחקן בתפקיד של קיקו, והוא גם ביקש שוער (משהו שהרבה לא הבינו בשעת מעשה, וחשבו שהם צריכים עוד בלם למשל), כי הוא לא החזיק ממשפתי אחרי שראה אותו באימונים. ככה שגם הם עשו רכש מאוחר לא כאסטרטגיה לפחות בקיץ הזה.

לגבי השוער - אתה חושב שאם מרציאנו לדוגמא היה פה, כיוף לא היה הופך שוער ראשון? מריצאנו חירב לבאר שבע כמה משחקים בפתיחת העונה, ואז אליאסי לקח לו את המקום.
גם אם הרוש או ג'רפי טובים במעט מניצן, לדעתי כיוף היה משתלט על עמדת השוער הראשון, כי כל השוערים הללו לא מספיק איכותיים. מעבר לסיכון של אלברמן, אני חושב גם שמקצועית אין כל כך הבדל.
וניסיון להשיג שוער אחר היה לוקח עוד כמה ימים, ומעכב את כל ההכנה לעונה.

אני חושב שאנחנו סך הכל מסכימים על רוב הדברים עם דיוקים לכאן ולשם.

בסיכומו של דבר - הבעיה בקיץ לא הייתה הבעיה העיתוי ברכש הישראלי, ומטבע הדברים הרכש המוקדם (והטוב) עכשיו, לא מהווה איזה שינוי או הסקת מסקנות.
טיב השחקנים, והעמדות שבהן יגיעו שחקנים, זה כבר שינוי לעומת הקיץ שבו אלברמן לא עשה מספיק בנושא הרכש הישראלי, והשאיר אותנו רזים בהמון עמדות.
(לא נכנס כרגע לשוק הזרים, כי אני לא מאמין שיבוצע משהו בחלון הזה. ולכן זה נשאר בגזרת הישראלים).
Hulk
שחקן העונה

שליחה על ידי Hulk »

רק אתייחס פה לגל, ואגיד שאני רגוע שהוא הסמכות המקצועית הבכירה במועדון אין אדם שלא טועה וצריך לזכור שבסוף הוא גם מנהל מקצועי צעיר ורק בתחילת הדרך אבל הוכיח כבר שהוא האיש המתאים להוביל את המועדון ואין לי ספק שהוא הפיק את הלקחים מהקיץ האחרון ויישם אותם.
ולמרות הביקורות על הקיץ האחרון מצבנו סך הכול די טוב, דגו מתחיל להיראות כהברקה, הצעירים נותנים תקווה ושלד לעתיד ויש עדיין רעב ורצון להתחזק עם שחקן אחד חתום ועוד שניים שקרובים מאוד.
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

Hulk כתב: 27 דצמבר 2023, 15:11 רק אתייחס פה לגל, ואגיד שאני רגוע שהוא הסמכות המקצועית הבכירה במועדון אין אדם שלא טועה וצריך לזכור שבסוף הוא גם מנהל מקצועי צעיר ורק בתחילת הדרך אבל הוכיח כבר שהוא האיש המתאים להוביל את המועדון ואין לי ספק שהוא הפיק את הלקחים מהקיץ האחרון ויישם אותם.
ולמרות הביקורות על הקיץ האחרון מצבנו סך הכול די טוב, דגו מתחיל להיראות כהברקה, הצעירים נותנים תקווה ושלד לעתיד ויש עדיין רעב ורצון להתחזק עם שחקן אחד חתום ועוד שניים שקרובים מאוד.
לא למדתם מהקיץ האחרון עם כל ה״סומך על אלברמן״?
תמונה
סמל אישי של משתמש
Liberman
מנהל הבורד

שליחה על ידי Liberman »

מותר לטעות
השאלה האם יתקן
צאנס בטוח מגיע
פושעי דילן לדין
סמל אישי של משתמש
Shocking4U