מסאי דגו - נושא רשמי

Greenfromluxembourg
שחקן החודש

Re: מסאי דגו - נושא רשמי

שליחה על ידי Greenfromluxembourg »

רק מכבי כתב: 18 מרץ 2024, 02:08 הקבוצה כבר חודשיים לא באמת משחקת כדורגל, למעט מחצית אחת מול אשדוד.
אבל מה שמפתיע הוא שהמאמן פשוט לא מגיב ליכולת החלשה. שימו לב איך דגו פשוט לא משנה כלום בחלק הקדמי.

חוליית ההתקפה ב-5 המשחקים האחרונים:
הפועל חיפה: קינדה, רפאלוב, חלאיילי, פיירו
מ.ס. אשדוד: קינדה, רפאלוב, חלאיילי, פיירו
הפועל חדרה: קינדה, רפאלוב, חלאיילי, פיירו
בני ריינה: קינדה, רפאלוב, חלאיילי, פיירו
הפועל ת''א: קינדה, רפאלוב, חלאיילי, פיירו

הקבוצה לא משחקת כדורגל, לא מגיעה למצבים, את חדרה ניצחה בפוקס. והמאמן לא משנה שום דבר. לא מגוון, לא עושה קולות של מנסה לעשות משהו.
וכל זה עוד שיש עומסים של משחקים באירופה, ולמרות זה אנחנו לא מקבלים שום שינוי בחלק הקדמי.
זה קיבעון בלתי מוסבר (וכן, אפשר היה לעשות לא מעט דברים אחרת).
איך איינשטיין אמר: ''אי שפיות היא לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות''.
לא שאני מחזק את דגו פה, אבל מי רצית שיפתח במקום? אין לנו חלוצים, אין לנו שחקני אגף, אנחנו גמורים מפציעות.
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

Greenfromluxembourg כתב: 18 מרץ 2024, 17:51
רק מכבי כתב: 18 מרץ 2024, 02:08 הקבוצה כבר חודשיים לא באמת משחקת כדורגל, למעט מחצית אחת מול אשדוד.
אבל מה שמפתיע הוא שהמאמן פשוט לא מגיב ליכולת החלשה. שימו לב איך דגו פשוט לא משנה כלום בחלק הקדמי.

הקבוצה לא משחקת כדורגל, לא מגיעה למצבים, את חדרה ניצחה בפוקס. והמאמן לא משנה שום דבר. לא מגוון, לא עושה קולות של מנסה לעשות משהו.
וכל זה עוד שיש עומסים של משחקים באירופה, ולמרות זה אנחנו לא מקבלים שום שינוי בחלק הקדמי.
איך איינשטיין אמר: ''אי שפיות היא לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות''.
לא שאני מחזק את דגו פה, אבל מי רצית שיפתח במקום? אין לנו חלוצים, אין לנו שחקני אגף, אנחנו גמורים מפציעות.
זו בדיוק הטעות. גם שלך וגם של דגו.
גם אתמול וגם במשחקים קודמים, אפשר וצריך היה לחלק את הדקות אחרת, לתת לעוד שחקנים לשחק.
ובכך היית מרוויח 2 דברים עיקריים:
א) לא סוחט עוד את הבכירים שלך.
ב) נותן הזדמנויות לשחקנים אחרים שהיו יכולים להביא איכות אחרת.

כתבתי את זה בנושא אחר, אבל אני אכתוב שוב:
אפשר היה לשלב את חמד בהרכב. לא היה קורה כלום אם פיירו שעייף מותש מכל המאבקים באירופה היה מתחיל כמחליף, וחמד היה פותח.
זה לגבי עמדת החלוץ. כשחמד לא היה, אפשר היה לשחק שם עם סוף. הוא לא היה רע שם בגביע, וגם כבש. והוא עם מהירות שזה משהו שאין לפיירו.
בעמדת הכנף אפשר היה לצוות את סייף באחד הצדדים, ולהתחיל עם רפאלוב בספסל, מה שגם היה מאפשר לך מישהו שיכול להיכנס מלמטה, גם לא שוחק יותר מידי את רפאלוב בהרבה דקות, וגם באופן כללי הוא היה יכול לבוא יותר לידי ביטוי בחצי שעה שהוא עולה רענן מול הגנה שכבר עייפה.
את סייף אתה יכול להכניס לימין שזה מה שהוא עשה בעונה שעברה בבאקו, וסיים עם דאבל-דאבל, ואז להעביר את חלאיילי לשמאל, ולהפתיע את הצד השני שמחכה עם שמירות לחלאיילי בצד ימין.
וזה היה יכול לייצר עם קורנו אגף מעניין. וגם אם אתה רוצה את חלאיילי בקו ימין, אז סייף בשמאל זה לא פחות טוב מרפאלוב במצבו.
גם לגבי קינדה, אפשר היו במשחקים מסוימים לפתוח איתו בספסל, ולהתחיל עם רפאלוב כ-10. קשה יותר לליאור בכנף כשהוא עם הפציעה וזה מגביל אותו. מהאמצע יכל יותר להשפיע.
וגם ככה היית מרוויח חילוף כמו קינדה.
אפשר גם היה לשחק עם סוף באחד האגפים. לא היה קורה כלום.
עכשיו, גם אם אתה לא משנה כלום ברמת ההרכב, תשנה מערך. תעלה את חלאיילי חלוץ לצד פיירו, ושם בקו ימין את קנדיל למשל.
או שתשחרר מארבעת הבלמים, ותעבור למשהו אחר.
אפילו לשחק עם קשר אחורי בודד זה משהו שרק אתמול הוא נזכר לעשות במהלך של ייאוש.
דגו לא הגיב ליכולת הרעה של הקבוצה. לא בציוות שחקנים, לא במערכים.
אין בקבוצה הזאת כדורגל כבר חודשיים +, לא לנסות לשנות, לא לנסות לעורר, לא לנסות להגיב זו שיטת עבודה של הפועל עפולה, לא של מאמן של מכבי חיפה.
אין דבר כזה ''אין לנו חלוצים, אין לנו שחקני אגף''. זה לא תירוץ, וזה לא מקובל.
סמל אישי של משתמש
hezildo
אלוף המדינה

שליחה על ידי hezildo »

"רק מכבי" סיכם מצוין. דגו תקוע בשבלונה ולא יודע לשנות, ברגע שיש לו מה להפסיד הוא נלחץ.
אליפות עם כוכבית 2.0

לא היה כדבר הזה!
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

שליחה על ידי KevinDurant »

רק מכבי כתב: 18 מרץ 2024, 18:15
Greenfromluxembourg כתב: 18 מרץ 2024, 17:51

זו בדיוק הטעות. גם שלך וגם של דגו.
גם אתמול וגם במשחקים קודמים, אפשר וצריך היה לחלק את הדקות אחרת, לתת לעוד שחקנים לשחק.
ובכך היית מרוויח 2 דברים עיקריים:
א) לא סוחט עוד את הבכירים שלך.
ב) נותן הזדמנויות לשחקנים אחרים שהיו יכולים להביא איכות אחרת.

כתבתי את זה בנושא אחר, אבל אני אכתוב שוב:
אפשר היה לשלב את חמד בהרכב. לא היה קורה כלום אם פיירו שעייף מותש מכל המאבקים באירופה היה מתחיל כמחליף, וחמד היה פותח.
זה לגבי עמדת החלוץ. כשחמד לא היה, אפשר היה לשחק שם עם סוף. הוא לא היה רע שם בגביע, וגם כבש. והוא עם מהירות שזה משהו שאין לפיירו.
בעמדת הכנף אפשר היה לצוות את סייף באחד הצדדים, ולהתחיל עם רפאלוב בספסל, מה שגם היה מאפשר לך מישהו שיכול להיכנס מלמטה, גם לא שוחק יותר מידי את רפאלוב בהרבה דקות, וגם באופן כללי הוא היה יכול לבוא יותר לידי ביטוי בחצי שעה שהוא עולה רענן מול הגנה שכבר עייפה.
את סייף אתה יכול להכניס לימין שזה מה שהוא עשה בעונה שעברה בבאקו, וסיים עם דאבל-דאבל, ואז להעביר את חלאיילי לשמאל, ולהפתיע את הצד השני שמחכה עם שמירות לחלאיילי בצד ימין.
וזה היה יכול לייצר עם קורנו אגף מעניין. וגם אם אתה רוצה את חלאיילי בקו ימין, אז סייף בשמאל זה לא פחות טוב מרפאלוב במצבו.
גם לגבי קינדה, אפשר היו במשחקים מסוימים לפתוח איתו בספסל, ולהתחיל עם רפאלוב כ-10. קשה יותר לליאור בכנף כשהוא עם הפציעה וזה מגביל אותו. מהאמצע יכל יותר להשפיע.
וגם ככה היית מרוויח חילוף כמו קינדה.
אפשר גם היה לשחק עם סוף באחד האגפים. לא היה קורה כלום.
עכשיו, גם אם אתה לא משנה כלום ברמת ההרכב, תשנה מערך. תעלה את חלאיילי חלוץ לצד פיירו, ושם בקו ימין את קנדיל למשל.
או שתשחרר מארבעת הבלמים, ותעבור למשהו אחר.
אפילו לשחק עם קשר אחורי בודד זה משהו שרק אתמול הוא נזכר לעשות במהלך של ייאוש.
דגו לא הגיב ליכולת הרעה של הקבוצה. לא בציוות שחקנים, לא במערכים.
אין בקבוצה הזאת כדורגל כבר חודשיים +, לא לנסות לשנות, לא לנסות לעורר, לא לנסות להגיב זו שיטת עבודה של הפועל עפולה, לא של מאמן של מכבי חיפה.
אין דבר כזה ''אין לנו חלוצים, אין לנו שחקני אגף''. זה לא תירוץ, וזה לא מקובל.
צריך להגיד ביושר, אין לו חלוצים ואין לו שחקני כנף.

זה לא תירוץ וזה לא מקובל אבל זאת האמת.

אנחנו לא באמת יודעים מה המצב הגופני של כל שחקן בכל מצב ומצב אבל אתה צודק שהיה צריך לשחק יותר עם מה שיש ולנסות להצית איזה ניצוץ ולאפשר לדברים אחרים אולי לקרות.

הדבר הכי מטריד מבחינתי זה שלא בפעם הראשונה ולא בפעם השנייה אנחנו מסיימים משחקים עם הרכבים רעים מאוד שלא מסוגלים לקנות גול וזו בעיה לא פחות גדולה.
Adi81
מחוזר באירופה

שליחה על ידי Adi81 »

Adi81 כתב: 10 פברואר 2024, 19:41 למה לא עכשיו?
שאתה עם פער 9 נקודות ממקום ראשון, אנדרדוג ובלי העול של חייב לקחת אליפות קל לבוא משוחרר ולהיות אמיץ.
נראה לי ב 2002-2003 היינו במקום הראשון בפער של 6 נקודות ממקום שני והפסדנו אליפות. זה לא עשה את המאמן שלהם מאמן גדול.
מגיע לו כל הכבוד על ההתמודדות עם חוסרים אבל נראה אותו מנהל סגל די עמוס בצורה טובה (אמנם חסר מגן שמאלי והקישור האחורי נראה ריק עם 2 קשרים לא תמיד כשירים ועוד אחד אדיש).
פחות מחודש וחצי עבר מאז רק שבינתיים עוד חצי קבוצה נפצעה
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

כמו בלבול.
מאמן נחמד אבל לא אחד שיוביל קבוצה לאליפות
ToniKroos
מחוזר באירופה

שליחה על ידי ToniKroos »

ביי
סמל אישי של משתמש
Smile
מנהל הבורד

שליחה על ידי Smile »

במהלך העונה עוד פרגנתי והייתי מתומכיו גם כשעשה טעויות של טירון.
האשמתי את הטעויות בעומס המשחקים ובשחקנים הפצועים.
אבל אחרי היום אני מבין שהוא לא מאמן כדורגל, לפחות לא לקבוצה עם שאיפות.
מעניין מה יהיו התרוצים שלו בראיון בסוף המשחק.
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

שליחה על ידי Shocking4U »

אם הוא נשאר בעונה הבאה אין ערך ספורטיבי לפתוח את העונה הבאה, אפשר לתת ישר את הצלחת לצהובים.
תמונה
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

בלי הברקות של חלאילי הוא מפוטר כבר בדצמבר
Rmc
תוקע יתד בהרכב

שליחה על ידי Rmc »

כובע קש כתב: 31 מרץ 2024, 21:20 כמו בלבול.
בלבול מאמן טוב מדגו. בפער
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

כובע קש כתב: 31 מרץ 2024, 21:20 כמו בלבול.
הלוואי שהיינו מציגים חצי מהכדורגל שהצגנו תחת בלבול
תמונה
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

הצליח פעמיים בעונה לייצר פער של 10 לטובת הצהבת. הישג בלתי מבוטל
תמונה
סמל אישי של משתמש
hezildo
אלוף המדינה

שליחה על ידי hezildo »

קריסה מפוארת במאני-טיים.
אליפות עם כוכבית 2.0

לא היה כדבר הזה!
ToniKroos
מחוזר באירופה

שליחה על ידי ToniKroos »

בסוף הסיפור הוא באמת שאין לו מושג. ראיתי ציוץ נכון בטוויטר שלבכר לקח 2 אליפויות בערך וגיבוש זהות מסוימת עד שהיה לו אומץ (ואת הכלים מה שאין לדגו) לעלות עם חמישייה התקפית וקשר אחורי אחד. הוא חקיין לא מוצלח ויש איתו צוות של ליגה לאומית שאין להם ידע ואת המושג לנתח את הקבוצה. זוכרים את הצוות של בכר? (אדם דיוויד, וויזי, דני ענבר, צרפתי) איפה הם ואיפה מסאי עם המורים לספורט שלו. די נו זה לא רציני.
סמל אישי של משתמש
Smile
מנהל הבורד

שליחה על ידי Smile »

מישהו שמע במקרה את הראיון אחרי המשחק ויכול לשתף?
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

פשוט לא מספיק טוב. פיורנטינה וגנט ופנאתינייקוס זה נחמד מאוד אבל בסופו של דבר מה שחשוב זה הפועל ת''א וריינה ואת זה מכבי חיפה לא יודעת לעשות.

כל המשחקים "הטובים" שלנו השנה היו כשבאנו כאנדרדוג ומכבי חיפה קבוצה שפייבוריטית ב95% מהמפגשים שלה וה5% האלה לא באמת מעניינים.

במה המשחק היום שונה מהמשחק בתחילת החודש נגדם שהפסדנו? במה הוא שונה מה1-1 נגד סכנין בסמי עופר לפני חצי שנה? איפה התקדמנו כקבוצה? מה אנחנו רואים מהקבוצה?

מכבי ת''א עשו השנה 14 נק' יותר מאתנו נגד שאר הליגה ואיבדנו נקודות נגד הפועל פ''ת, מכבי פ''ת, בית''ר, הפועל ת''א (פעמיים), סכנין וריינה (פעמיים)

ככה לא לוקחים אליפות ויש לו חלק גדול ומשמעותי בזה.
סמל אישי של משתמש
GKagelmacher
אלוף המדינה

שליחה על ידי GKagelmacher »

מעניין איפה כל האנשים שמיהרו להאריך לו חוזה לפני כמה זמן
הַזּוֹרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ
סמל אישי של משתמש
MH13 TILL I DIE
שחקן העונה

שליחה על ידי MH13 TILL I DIE »

גם במקרה של 2 ניצחונות על ת"א, צמצום הפער מחדש וזכייה בדאבל לא הייתי מאריך לו חוזה
#רק_מכבי
Make JUNGLE great again! סמנופף
גם אם נשלוט איתך בליגה, גם אם נזכה איתך בצ'מפיונס...
יענק'לך!
אליאור
אגדה ירוקה

שליחה על ידי אליאור »

אני לא מוריד ממניץו את האחריות אבל אנחנו לא צריכים להגיע למצב שבו סייף וחמד הם שחקני הרכב פה, ובטח לא לא להגיע למצב שבן שימול וסוף נכנסים להציל את המצב.
יש לנו גם סגל חלש.
Daniel123
אגדה ירוקה

שליחה על ידי Daniel123 »

סובל בעיקר מחוסל מזל עם הפציעות העונה.
ראינו מה קרה בת"א שהשחקן הכי חשוב שלהם היה באליפות אפריקה.
הפציעות של ג'אבר וחזיזה שיבשו הכל כי אין להם תחליף ראוי.
וכמובן לבנות על רפאלוב שיוביל את הקבוצה זו הטעות הכי גדולה אבל זה יותר על אלברמן.
אבל כן אני מאשים אותו בדבר אחד: גם במשחק אתמול וגם נגד ריינה בחוץ נראה היה שהוא לא שולט בשחקנים וכל אחד עושה מה שבא לו.
הם ממש מאבדים את הראש וזה נראה שהם לא סופרים אותו.
איפה החוסן המנטלי למה להתפרק ככה?
סמל אישי של משתמש
Shocking4U
מנהל הבורד

בלבול בנתניה
רבש יהיה בנבחרת
בכר בצהבת

ואנחנו עם דגו…
תמונה
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

Daniel123 כתב: 01 אפריל 2024, 13:11 סובל בעיקר מחוסל מזל עם הפציעות העונה.
ראינו מה קרה בת"א שהשחקן הכי חשוב שלהם היה באליפות אפריקה.
הפציעות של ג'אבר וחזיזה שיבשו הכל כי אין להם תחליף ראוי.
וכמובן לבנות על רפאלוב שיוביל את הקבוצה זו הטעות הכי גדולה אבל זה יותר על אלברמן.
אבל כן אני מאשים אותו בדבר אחד: גם במשחק אתמול וגם נגד ריינה בחוץ נראה היה שהוא לא שולט בשחקנים וכל אחד עושה מה שבא לו.
הם ממש מאבדים את הראש וזה נראה שהם לא סופרים אותו.
איפה החוסן המנטלי למה להתפרק ככה?
מעבר לכל זה, יש גם ביקורת מקצועית.

המערך אתמול היה רע מאוד והשינוי היה מאוחר מדי, החילוף של סוף היה מיותר מאוד והוא לא תורם כלום למשחק, ההצבה של השחקנים גרועה.

באופן כללי אין שום התקדמות ואני לא מרגיש שהוא עשה שום התקדמות כמאמן מאז שהוא פה.

המשחק אתמול היה שידור חוזר של הפועל ת''א שהיה שידור חוזר של ריינה שהיה שידור חוזר של הפועל ת''א בבלומפילד שהיה שידור חוזר של סכנין ובית''ר בבית, אין שום התקדמות וזה עוד מאותו הדבר ולא נראה שהוא מצליח לשנות משהו לטובה או להמציא דברים חדשים.

הלחץ אתמול היה מהגרועים שראיתי והיה לא מתואם בצורה מביכה והם עשו לנו בית ספר, לא הצלחנו לחטוף כדור גבוה פעם אחת כל המשחק לדעתי וזה עוד אחרי פגרה ואחרי שהוא מאמן פה כמעט שנה שלמה.

כמו שאנחנו דורשים לשאוף למצוינות בשאר העמדות על המגרש ולא מסתפקים בשחקנים בינוניים אסור להסתפק גם במאמן בינוני.
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

@רק מכבי @APOC

מה דעתכם בנושא?
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

KevinDurant כתב: 01 אפריל 2024, 19:33 @רק מכבי @APOC

מה דעתכם בנושא?
כתבתי את זה קצת בנושא אחר, אבל אכתוב גם פה בכמה נקודות:

- המשחקים הטובים של דגו העונה היו כשהוא בא נסוג, נתן הכדור ליריבה, וחיכה למעברים. זה היה מול מכבי ת''אX2,, פנאתינייקוס, גנט.
הבעיה הכי גדולה שלי עם דגו זה שהוא לא מראה שהוא מאמן שיודע לפרוץ הגנות, שהוא לא יודע לשחק מול קבוצות שמסתגרות.
וזה התכונה הכי חשובה של מאמן במכבי חיפה. אם אין לך את זה, אתה לא צריך להיות כאן.
בניתוח אחורה, מה שקרה העונה הוא בעצם כמה שלבים בהתפתחות.
פתחנו את העונה רע מאוד, קבוצות האמינו שאפשר לנצח אותנו, ואז דגו ידע לנצל את זה, וניצחנו משחקים כשקבוצות ניסו לשחק כדורגל מולנו, זה הביא תקופה טובה, גרם כדור שלג חיובי, וההגנה החזקה אפשרה לנצח. וגם ברצף הטוב, לא ראינו פה כדורגל מופלא. הרבה איכות אישית, נייחים, כושר טוב של שחקן כזה או אחר כמו רפאלוב פיירו או דוד. לא היה פה כדורגל גדול ועוצמתי. בעיקר יעילות.
ברגע שקבוצות חזרו לשחק נסוג מולנו, וזה קרה ממש לפני שעלינו למקום הראשון, התחלנו לאבד את זה. מלא תוצאות ואיבוד נקודות מול קבוצות שאסור לך לאבד נקודות כמו הפועל פ''ת, הפועל ת''א (שגם לא כבשנו לה שער), וכל התקופה האחרונה מוכיחה שוב שדגו לא יודע איך מפצחים הגנות. איך משחקים מול קבוצות נסוגות אחורה, וזה דבר שלדעתי אי אפשר לקבל במכבי חיפה.
וגם אם אני הולך לניצחונות הגדולים כמו למשל אשדוד, זה היה אחרי שלוי המאמן של אשדוד בא ולחץ אותנו גבוה מדקה ראשונה, והמשיך ללחוץ כל המחצית וקיבל בראש.
כנ''ל גם 4-0 על נתניה. שבאו לשחק סופר מופקר ואנחנו ניצלנו את זה גם במעברים יפים.
אתה רואה את חוסר האונים של דגו גם בהכנה למשחקים, בין משחק למשחק, וגם תוך כדי משחק. אפס החלטות שמשפיעות בפועל על המשחק. ואפס רעיונות שמביאים לידי ביטוי שיפור בנושא המשחק מול צפיפות. הקבוצה מרימה כדורים לרחבה כי היא לא יודעת מה לעשות, כי שחקנים מיואשים מזה שאין שום רעיון התקפי.

אני אקח אתכם לתחילת העונה, למשחקים באירופה, ובכלל לקמפיין האירופי. גם במשחקים מול סלובן שניצחנו, לא הייתה שליטה, הייתה יעילות.
ואם אני חוזר למשחק מול שריף בארץ, ששריף התבטלה לחלוטין. לא היו לנו שום פתרונות או רעיונות. וג'אבר הגיע משום מקום ועשה מה שעשה.

- לכל זה אני מוסיף את העובדה שזה מרגיש שהיה לדגו מאוד קל לבוא מלמטה כאנדרדוג כשהיה הפרש לטובת מכבי ת''א, וככל שהתקדמנו ועלינו למקום הראשון, ופתאום ''יש מה להפסיד'' דגו קפא.
קפא בתוצאות, קפא בניהול משחק, קפא ברוטציות שהיו הרבה יותר רחבות.
אנחנו מכירים את הקריסות האלה של מאמנים. זה לא חדש. יש מאמנים שלא יודעים לתפקד בלחץ, ולא יודעים איך להתמודד עם המשקולות. ואני מעריך שדגו נכון לנקודת הזמן הזאת בקריירה, לא שם.
אגב, אפשר גם להסתכל על איך צנחנו מאז שחזר הקהל, שזה משהו שאמור להיות הפוך לכאורה. מאז שהוסרו ההגבלות אנחנו משחקים הרבה פחות טוב בבית, וגם בחוץ. וזה גם אפקט של לחץ שהקבוצה בכלל, ודגו בפרט לא מצליחים לצלוח.

- אחד הדברים שהפריעו לי אצל דגו העונה זה הקיבעון, וזה משהו מאוד מושרש שם. ואני אסביר: כשדגו אומר כל הזמן: ''זה תלוי בנו'', אין משפט יותר בעייתי מזה. האמירה הזאת שמחביאה מאחוריה את גישת ה''יהיה בסדר'' היא נוראית. הגישה הזאת גרמה לדגו לחשוב שגם אם אנחנו משחקים חרא חודש וחצי, הוא ממשיך עם ה-3 בלמים כי ''זה תלוי בנו'', הגישה הזאת גרמה לו להמשיך עם רפאלוב וקינדה ביחד כי ''זה תלוי בנו'', הגישה הזאת גרמה לו ללכת עם אותו הרכב בכל החודשיים האחרונים, מבלי לחשוב על שינוי ורוטצייה אמיתית מקדימה בשביל לעשות שינוי כי הוא חושב ''שזה תלוי בנו''.
מאמנים שלא יודעים להגיב, ומקובעים על איזו מחשבה עריטלאית הם זן מאמנים שאין לו עתיד הכדורגל המודרני. כל התפיסה של דגו הייתה מוטעית בעיניי. החזרה הזאת למאבק גרמה להם לחשוב שאנחנו יותר טובים ממכבי ת''א, בזמן שזה ממש לא ככה, וש''יהיה בסדר'' למרות כמה תוצאות רעות.

ועכשיו לנקודה האחרונה והסופית: לכאורה אחרי כל מה שכתבתי פה, הייתם חושבים שאני אגיד לכם שהוא חייב ללכת הביתה.
אבל התשובה היא קצת יותר מורכבת.
בהנחה ובכר בנבחרת, המאמנים הישראליים הרלוונטיים הם בן שמעון, וזהו, בגדול.
אישית אני לא חושב שרב''ש מתאים למכבי חיפה, ואני גם חושב שיש דם רע בין הצדדים זכר להברזה של בן שמעון, ואני לא יודע עד כמה זה ניתן לאיחוי.
מה גם שדי ברור לי שכל עוד לא תהיה קריסה מאוד משמעותית עד סוף העונה, אלברמן ייעשה הכל בשביל להשאיר את דגו, ולא ייתן לשחר לשחרר אותו. וזה יהיה מאבק סטייל יוסי בניון ורוני לוי בזמנו, ''או דגו או אני''. ושחר מאוד מאמין באלברמן, אני מאמין שהוא ייתן לו להמשיך. זה לא המצב כמו המעבר בין בלבול לבכר. ושוב, בידיעה שאין גם חלופה איכותית זה יכול להיות מובן.
כל זה לא רלוונטי אם בכר לא לוקח את הנבחרת, והוא רוצה לבוא לפה, אז חייבים להתאבד עליו, גם במחיר ששחר מסתכסך עם אלברמן, ואלברמן עוזב.
סמל אישי של משתמש
KevinDurant
סמל ירוק

רק מכבי כתב: 01 אפריל 2024, 22:22
KevinDurant כתב: 01 אפריל 2024, 19:33 @רק מכבי @APOC

מה דעתכם בנושא?
כתבתי את זה קצת בנושא אחר, אבל אכתוב גם פה בכמה נקודות:

- המשחקים הטובים של דגו העונה היו כשהוא בא נסוג, נתן הכדור ליריבה, וחיכה למעברים. זה היה מול מכבי ת''אX2,, פנאתינייקוס, גנט.
הבעיה הכי גדולה שלי עם דגו זה שהוא לא מראה שהוא מאמן שיודע לפרוץ הגנות, שהוא לא יודע לשחק מול קבוצות שמסתגרות.
וזה התכונה הכי חשובה של מאמן במכבי חיפה. אם אין לך את זה, אתה לא צריך להיות כאן.
בניתוח אחורה, מה שקרה העונה הוא בעצם כמה שלבים בהתפתחות.
פתחנו את העונה רע מאוד, קבוצות האמינו שאפשר לנצח אותנו, ואז דגו ידע לנצל את זה, וניצחנו משחקים כשקבוצות ניסו לשחק כדורגל מולנו, זה הביא תקופה טובה, גרם כדור שלג חיובי, וההגנה החזקה אפשרה לנצח. וגם ברצף הטוב, לא ראינו פה כדורגל מופלא. הרבה איכות אישית, נייחים, כושר טוב של שחקן כזה או אחר כמו רפאלוב פיירו או דוד. לא היה פה כדורגל גדול ועוצמתי. בעיקר יעילות.
ברגע שקבוצות חזרו לשחק נסוג מולנו, וזה קרה ממש לפני שעלינו למקום הראשון, התחלנו לאבד את זה. מלא תוצאות ואיבוד נקודות מול קבוצות שאסור לך לאבד נקודות כמו הפועל פ''ת, הפועל ת''א (שגם לא כבשנו לה שער), וכל התקופה האחרונה מוכיחה שוב שדגו לא יודע איך מפצחים הגנות. איך משחקים מול קבוצות נסוגות אחורה, וזה דבר שלדעתי אי אפשר לקבל במכבי חיפה.
וגם אם אני הולך לניצחונות הגדולים כמו למשל אשדוד, זה היה אחרי שלוי המאמן של אשדוד בא ולחץ אותנו גבוה מדקה ראשונה, והמשיך ללחוץ כל המחצית וקיבל בראש.
כנ''ל גם 4-0 על נתניה. שבאו לשחק סופר מופקר ואנחנו ניצלנו את זה גם במעברים יפים.
אתה רואה את חוסר האונים של דגו גם בהכנה למשחקים, בין משחק למשחק, וגם תוך כדי משחק. אפס החלטות שמשפיעות בפועל על המשחק. ואפס רעיונות שמביאים לידי ביטוי שיפור בנושא המשחק מול צפיפות. הקבוצה מרימה כדורים לרחבה כי היא לא יודעת מה לעשות, כי שחקנים מיואשים מזה שאין שום רעיון התקפי.

אני אקח אתכם לתחילת העונה, למשחקים באירופה, ובכלל לקמפיין האירופי. גם במשחקים מול סלובן שניצחנו, לא הייתה שליטה, הייתה יעילות.
ואם אני חוזר למשחק מול שריף בארץ, ששריף התבטלה לחלוטין. לא היו לנו שום פתרונות או רעיונות. וג'אבר הגיע משום מקום ועשה מה שעשה.

- לכל זה אני מוסיף את העובדה שזה מרגיש שהיה לדגו מאוד קל לבוא מלמטה כאנדרדוג כשהיה הפרש לטובת מכבי ת''א, וככל שהתקדמנו ועלינו למקום הראשון, ופתאום ''יש מה להפסיד'' דגו קפא.
קפא בתוצאות, קפא בניהול משחק, קפא ברוטציות שהיו הרבה יותר רחבות.
אנחנו מכירים את הקריסות האלה של מאמנים. זה לא חדש. יש מאמנים שלא יודעים לתפקד בלחץ, ולא יודעים איך להתמודד עם המשקולות. ואני מעריך שדגו נכון לנקודת הזמן הזאת בקריירה, לא שם.
אגב, אפשר גם להסתכל על איך צנחנו מאז שחזר הקהל, שזה משהו שאמור להיות הפוך לכאורה. מאז שהוסרו ההגבלות אנחנו משחקים הרבה פחות טוב בבית, וגם בחוץ. וזה גם אפקט של לחץ שהקבוצה בכלל, ודגו בפרט לא מצליחים לצלוח.

- אחד הדברים שהפריעו לי אצל דגו העונה זה הקיבעון, וזה משהו מאוד מושרש שם. ואני אסביר: כשדגו אומר כל הזמן: ''זה תלוי בנו'', אין משפט יותר בעייתי מזה. האמירה הזאת שמחביאה מאחוריה את גישת ה''יהיה בסדר'' היא נוראית. הגישה הזאת גרמה לדגו לחשוב שגם אם אנחנו משחקים חרא חודש וחצי, הוא ממשיך עם ה-3 בלמים כי ''זה תלוי בנו'', הגישה הזאת גרמה לו להמשיך עם רפאלוב וקינדה ביחד כי ''זה תלוי בנו'', הגישה הזאת גרמה לו ללכת עם אותו הרכב בכל החודשיים האחרונים, מבלי לחשוב על שינוי ורוטצייה אמיתית מקדימה בשביל לעשות שינוי כי הוא חושב ''שזה תלוי בנו''.
מאמנים שלא יודעים להגיב, ומקובעים על איזו מחשבה עריטלאית הם זן מאמנים שאין לו עתיד הכדורגל המודרני. כל התפיסה של דגו הייתה מוטעית בעיניי. החזרה הזאת למאבק גרמה להם לחשוב שאנחנו יותר טובים ממכבי ת''א, בזמן שזה ממש לא ככה, וש''יהיה בסדר'' למרות כמה תוצאות רעות.

ועכשיו לנקודה האחרונה והסופית: לכאורה אחרי כל מה שכתבתי פה, הייתם חושבים שאני אגיד לכם שהוא חייב ללכת הביתה.
אבל התשובה היא קצת יותר מורכבת.
בהנחה ובכר בנבחרת, המאמנים הישראליים הרלוונטיים הם בן שמעון, וזהו, בגדול.
אישית אני לא חושב שרב''ש מתאים למכבי חיפה, ואני גם חושב שיש דם רע בין הצדדים זכר להברזה של בן שמעון, ואני לא יודע עד כמה זה ניתן לאיחוי.
מה גם שדי ברור לי שכל עוד לא תהיה קריסה מאוד משמעותית עד סוף העונה, אלברמן ייעשה הכל בשביל להשאיר את דגו, ולא ייתן לשחר לשחרר אותו. וזה יהיה מאבק סטייל יוסי בניון ורוני לוי בזמנו, ''או דגו או אני''. ושחר מאוד מאמין באלברמן, אני מאמין שהוא ייתן לו להמשיך. זה לא המצב כמו המעבר בין בלבול לבכר. ושוב, בידיעה שאין גם חלופה איכותית זה יכול להיות מובן.
כל זה לא רלוונטי אם בכר לא לוקח את הנבחרת, והוא רוצה לבוא לפה, אז חייבים להתאבד עליו, גם במחיר ששחר מסתכסך עם אלברמן, ואלברמן עוזב.
מסכים עם הכל בגדול, אני לא ממשיך אתו בשום מקרה וסיטואציה.

אי אפשר להתפשר על בינוניות ולקבל אותה.

גם הצהבת יכלו להתפשר על קראנקה (שעשה תוצאות טובות נגדנו ונגד ב''ש) והחליטו להשתדרג ולהביא מאמן אחר למרות הכל.

מי שמתפשר על דגו מקבל את ניצן ומקבל את חמד ומקבל את שואו. המועדון הזה צריך מאמן רציני ואוטוריטה שלא יהיה מוכן לקבל את כל הבינוניות והדברים האלה כי המועדון בצורה טבעית נמשך לבינוניות ולהתפשרות והם צריכים מישהו פרפקציוניסט שתמיד ידחוף אותם קדימה.

אני אגב חושב שאם אתה הולך היום לבכר ואומר לו קח חוזה ל3-4 שנים קדימה עם שכר יפה, הוא מגיע לפה.
כובע קש
אלוף המדינה

שליחה על ידי כובע קש »

אין סיכוי שבכר יחזור צאו מהסרט הזה
אליאור
אגדה ירוקה

שליחה על ידי אליאור »

יש שלושה תסריטים עם בכר - אחד גרוע מאוד, אחד בסדר והשלישי טוב.
אני לוקח את הבסדר.
Adi81
מחוזר באירופה

שליחה על ידי Adi81 »

אין לו למי לבוא בתלונות חוץ מלעצמו.
הוא קיבל את כל הריספקט והגב מהשחקנים מהמועדון ומהשחקנים. אף אחד לא שם לו רגליים.
(אולי לאימונים שלו היו חלק מפציעות. אולי העמיס קצת באימונים בלי מנוחה טובה?)
סמל אישי של משתמש
רק מכבי
אגדה ירוקה

שליחה על ידי רק מכבי »

עוד משהו לגבי דגו:
שומע הרבה 2 טענות שחוזרות שוב ושוב:
1) הוא מוציא מהסגל הזה הרבה יותר ממה שהוא שווה.
2) פירקו את הקבוצה. הקבוצה היום ברמה נמוכה.

אז לגבי הטענה שהוא מוציא מהסגל הרבה יותר ממה שהוא שווה:
מישהו חושב שהסגל הזה שווה דו ספרתי ממכבי ת''א הנוכחית?
אם אתם חושבים שזה הפער בין הקבוצות, אז דגו לא מוציא שום דבר מעבר למה שהקבוצה שווה.
ואם אתם חושבים שזה לא משקף את הפער בין הקבוצות, והיינו צריכים להיות קרובים יותר, אז בוודאי שדגו לא מוציא מעבר למה שהקבוצה שווה, אלא להפך.

לגבי הטענה שפירקו לו את הקבוצה, ונשארנו ללא איכות:
נוטים להגיד כאילו זרקו את דגו לכלבים, והשאירו אותו עם סגל של ליגה לאומית, אבל זה פשוט התעלמות מהמציאות.
למכבי חיפה היו העונה עדיין את הבלם הזר הכי טוב בליגה (סק) הבלם הישראלי הכי טוב בליגה (גולדברג) את המגן שמאלי הכי טוב בליגה מבין הישראלים + זרים (קורנו), את דוד ופיירו שהם טופ חלוצים פה בליגה, ובעמדת החלוץ למשל לא היה כאן שום שינוי לעומת העונה שעברה, אלא להפך, כי שוראנוב וחמד עדיפים על שהר וניקי של העונה שעברה.
את ג'אבר שהוא שחקן נבחרת לכל דבר (עזבו רגע את הפציעה), כוכב עולה כמו חלאיילי, שחקנים זרים טובים כמו סונדגרן ושימיץ' (שהוא כנראה הבלם הזר השני הכי טוב בליגה אחרי סק).
הביאו לו את השחקנים הבאים כרכש ישראלי: רפאלוב שנתן עונה טובה למרות שהוא בתקופה פחות טובה, קינדה שהוא שחקן מהטופ של הכדורגל הישראלי, סייף, קנדיל, שוראנוב.
ובייחוד אפשר להסתכל על חלון ינואר שהיה חלון ינואר הכי רחב מבחינת מכבי חיפה אי פעם. זה החלון ינואר בו רכשנו הכי הרבה שחקנים מאז ומעולם. ככה שאי אפשר להגיד שזרקו אותו לכלבים.,
ודווקא אחרי החלון הזה, נראינו הרבה פחות טוב.
ובניגוד לשושלות אחרות, לא היה פה שום תירוץ של מיצוי או קושי לייצר ולהוציא מעצמך עוד, כי החליפו פה שלד די משמעותי, וגם מי שנשאר ברובו לא לקח את כל האליפויות.

זה נכון שהרבה שחקנים עזבו, ושסבלנו מהמון פציעות. וכמובן שכל הסיפור סביב סבע, ואחרי זה סביב שרי לא עזרו לקבוצה. אלא להפך.
ועדיין, אי אפשר להגיד שזה מצדיק הליכה לים בסוף מרץ גם בסגל הנוכחי.
שלח תגובה